BASINDA BİZ

 
Faruk Çubukçu ile BT Sertifikaları hakkında yapılan söyleşi - Yeni Asır 20 Haziran 2005
Faruk Çubukçu ile BT Sertifikaları hakkında yapılan söyleşi 
Yeni Asır - 20 Haziran 2005
Faruk Çubukçunun konuk yazar olarak katıldığı köşe yazısı - Yeni Asır Gazetesi

Faruk Çubukçunun konuk yazar olarak katıldığı köşe yazısı
Yeni Asır Gazetesi - 17 Temmuz 2006

Bilgi teknolojileri meslekleri
 Bilgi teknolojileri mesleklerini, Faruk Çubukçu kaleme aldı
BT Haber (Sektörün En Önemli Dergisi)
BT alanında web tabanlı uzaktan eğitim modeli sunan yeni bir platform kuruldu. Bireylerin ve kurumların BT alanındaki belirli eğitim ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlayan Edufleks, programlarını çevrimiçi olarak sunuyor. Eğitim programlarını Türkçe ve İngilizce olarak bütün dünyaya sunan web sitesi, hem bireyler için BT sertifikaları hazırlık eğitimleri hem de bireysel ve kurumsal ala Microsoft Office eğitimlerini internet üzerinden sağlıyor.

www.edufleks.com, özellikle küçük şehirlerde yaşayıp istedikleri eğitimlere her zaman ulaşamayan gençlerin sistem yöneticiliği, ağ yöneticiliği gibi konularda kendilerini geliştirmeleri ve muhtemelen ileriki yıllarda daha nitelikli işlere yönelebilmelerini sağlamak için oluşturulmuş durumda.
Bireysel ya da kurumsal bazlı Microsoft Office programlarına ilişkin eğitimler veren platform, kurumlara yapılan grup satışlarında istenirse grup içindeki kullanıcıların başarısının şirket yetkilisi tarafından izlenmesini sağlıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan platformun kurucusu Faruk Çubukçu, eğitimler konusunda şunları aktardı: “İçeriğin sunulmasını asenkron bir şekilde yapıyoruz. Kullanıcıların sitedeki içeriğe internet üzerinden istedikleri zaman erişmeleri mümkün. İçeriği temel olarak slayt ve video olarak sunuyoruz. Bazı slaytlar sesli olabiliyor. Ayrıca ilerleme sırasında sorular soruyoruz. Bu sorulara verilen yanıtlarla kullanıcıların başarılarını belirliyoruz. Ayrıca uygulamalar ve uygulamaların çözümü olarak da videolu anlatımlar var.”
Yeni Asır - İnsan Kaynakları 14 Kasım 2004
Bilgi Teknolojileri her şirketin büyük gücüdür.
Bilgiye yatırım yapan kısa vadede kazanacak
Önümüzdeki yıllarda yıldızı parlayacak bilişim meslekleri. Yeni Asır 24 Temmuz 2005