PROJE YÖNETİMİ TEMEL METOT ve TEKNİKLERİ - MS PROJECT UYGULAMALARI

  
PROJE YÖNETİMİ MS PROJECT UYGULAMALARI
SEMİNER
SÜRE
24 Saat / 3 Gün
ÖN BİLGİ ve TEST
Kurumsal proje deneyimi ve test
DOKÜMAN
Elektronik Kitap ve Çalışma Dosyaları 
UYUMLULUK
Microsoft Project 2016 (ENG, TR) ve üzeri
EĞİTİM YERİ
YERİNDE ve GRUP OLARAK (en çok 10 kişi)
DÜZEY
ORTA / İLERİ
 
 
AMACI

Proje yönetimi, projelerin insan gücü, malzeme, bütçe ve zaman kısıtlamalarını en iyi şekilde yönetmeyi amaçlayan bir alan olarak artık kendini kanıtlamıştır. Proje yönetimi metot ve teknikleriyle işlerin en kısa sürede, en az maliyetle ve en yüksek kalitede yapılması sağlanır.
Proje yönetimi seminerimiz; şirketlerin kendi çalışma alanlarına uygun projeleri geliştirmelerini ve en iyi şekilde yönetmelerini sağlamak üzere temel bilgileri, kavramları, ilgili süreçleri ve örnek olay (case study) çalışmalarıyla proje yönetimi metodolojisini açıklamayı ve uygulamayı amaçlamaktadır. (Proje yönetimi metodu olarak PMI (Project Management Institute) standartları benimsenmiştir)

ANA KONULAR

MODÜL 1: PROJE YÖNETİMİ TEMEL METOT ve TEKNİKLERİ (1 gün)

˜   Proje Yönetimi Temel Kavramları

˜   Proje Yönetimi Organizasyonu

˜   Proje Yönetimi Süreçleri

˜   Planlama Süreçleri

˜   Projenin Yürütülmesi

˜   Projenin İzlenmesi

˜   Projenin Kapatılması

MODÜL 2: MS PROJECT UYGULAMALARI (2 gün)

˜   Bir Proje Dosyasının Oluşturulması; Görevlerin/aktivitelerin girilmesi, özet görevlerin oluşturulması, görevlerin zamanlarının ayarlanması, görevler arasındaki ilişkilerin düzenlenmesi. Örnek senaryo çalışması/uygulamaları.

˜   Düzenleme ve Formatlama İşlemleri; Kritik patikanın bulunması vb. işlemler. Çeşitli formatlama işlemleri. Görünümleri kullanmak. Work Breakdown Structure oluşturulması. Örnek senaryo çalışması/uygulamaları.

˜   Kaynak Yönetimi; Farklı kaynak türlerinin tanımlanması. Farklı kaynak kullanım şekillerinin düzenlenmesi. Kaynakların görevlere atanması. Kaynak ataması işleminde ayarlamalar. Örnek senaryo çalışması/uygulamaları.

˜   Takvim Kullanımı; Takvim düzenlemeleri. Özel takvim tanımlanması. Örnek senaryo çalışması/uygulamaları.

˜   Kısıtlamalar (Constraints); Kısıtlamaların tanımlanması ve uygulanması. Örnek senaryo çalışması/uygulamaları.

˜   İlerleme (Tracking) İşlemleri; “Baseline” kavramı. Baseline tanımlanması. Projenin ve görevlerin ilerletilmesi/güncellenmesi. Örnek senaryo çalışması/uygulamaları.

˜   Filtreleme ve Raporlama İşlemleri; Çeşitli görünüm ve raporların alınması. Örnek senaryo çalışması/uygulamaları.

˜   Birden Çok Proje İle Çalışmak; Birden çok proje dosyasının bir proje içinde toplanması. Kaynak havuzu tanımlamaları. Örnek senaryo çalışması/uygulamaları.


NOTLAR

Yapılacak görüşmelere göre süre, içerik ve uygulamalar değiştirilebilir. Tüm uygulamaları da içeren detaylı içeriğimiz (işlevsel seminer planı) vardır. Bu seminerler ve eğitimler sadece kurumlara özel gruplara (in-house) şeklinde düzenlenmektedir. Detaylı içerikler ve referanslar için bizi arayınız. Ayrıca eğitmen ile tanışmak, bilgi, deneyim eğitim yeteneğini mutlaka görmek ve bir demo yapması için randevu alınız. Eğitmenin Youtube üzerindeki videolarını izleyin (http://www.youtube.com/user/farukcubukcu). Seminer içeriği ve uygulamaları özgün olarak Faruk Çubukçu tarafından hazırlanmıştır. Bütün hakları Faruk Çubukçu’ya aittir. Kopyalarına itibar etmeyiniz. Stajyer eğitmenler ve kalitesiz eğitim merkezleriyle zamanınızı boşa harcamayınız!) Detaylı içerikler ve ek bilgiler için bilgi isteyiniz ayrıca http://farukcubukcu.com/sayfa/download  adresine bakınız.