ISO 27001:2022 Standardı Sistem Yönetimi - BGYS Kurulumu

SÜRE

3 GÜN (24 Saat)

ÖN BİLGİ

TBD

DÜZEY

İLERİ (GELİŞMİŞ)

EĞİTİM YERİ/GRUP

ŞİRKETLERDE 10 KİŞİ

DOKÜMAN

EĞİTİM SETİ(KİTAP+DVD)


AMACI

ISO 27001, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi standartlarının tanıtılması ve standarda uygun yönetim sistemi BGYS’yi kurmak isteyen kuruluşların yapacağı çalışmaları açıklamak ve uygulama pratikleri kazandıran bir seminerdir.


KATILIMCILAR

Bu eğitime katılmak için kalite sistemleri ve yönetim sistemleri konusunda bilgi ve deneyim gerekir. Genellikle ISO/IEC 27001 BGYS komitesi üyeleri, iç denetçiler ve BGYS (Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi) kurulumundan sorumlu olan IT yöneticileri ve sorumluları katılmaktadır. 

ANA KONULAR

˜      ISO 27001:2013 - BGYS’nin belgelendirme esaslarına uygun olarak nasıl kurulacağı ve uygulanacağı hakkında temel bilgi vermek.

˜      ISO 27001:2013 Standardının içeriğini açıklamak. Ana maddeleri ve Ek maddeleri yorumlamak.

˜      Varlık envanterini oluşturmak.

˜      Risk analizi yapmak

˜      Gerekli alt yapı ve dokümanları açıklamak.

˜      Denetim (tetkik) hakkında bilgi vermek.

˜      Dokümantasyon çalışması yapmak

NOTLAR

Yapılacak görüşmelere göre süre, içerik ve uygulamalar değiştirilebilir. Tüm uygulamaları da içeren detaylı içeriğimiz (işlevsel seminer planı) vardır. Bu seminerler ve eğitimler sadece kurumlara özel gruplara (in-house) şeklinde düzenlenmektedir. Detaylı içerikler ve referanslar için bizi arayınız. Ayrıca eğitmen ile tanışmak, bilgi, deneyim eğitim yeteneğini mutlaka görmek ve bir demo yapması için randevu alınız. Eğitmenin Youtube üzerindeki videolarını izleyin (http://www.youtube.com/user/farukcubukcu). Seminer içeriği ve uygulamaları özgün olarak Faruk Çubukçu tarafından hazırlanmıştır. Bütün hakları Faruk Çubukçu’ya aittir. Kopyalarına itibar etmeyiniz. Stajyer eğitmenler ve kalitesiz eğitim merkezleriyle zamanınızı boşa harcamayınız!) Detaylı içerikler ve ek bilgiler için bilgi isteyiniz ayrıca http://farukcubukcu.com/sayfa/download  adresine bakınız.