İLERİ EXCEL Kitabımız çıktı.

KURUMSAL UYGULAMALI İLERİ EXCEL KİTABI
ISBN: 978-9944-5198-3-0
Yazarı: Faruk Çubukçu
Excel Sürümü: Excel 2013 – Konular, Excel 2013’ün Türkçe ve İngilizce sürümlerinin ekranlarıyla anlatılmaktadır. Excel 2013’ün yeniliklerinin de yer aldığı kitapta eski sürümler (Excel 2010) da desteklenmektedir.
Sayfa Sayısı: 376
Boyutlar: A4 (21 x 29,7)
Kağıt: 1. Hamur
Fiyatı: 40 TL
Kitap Hakkında:
Kitapta Excel’in gelişmiş kullanım teknikleri, yetenekleri ve özellikle Excel fonksiyonlarının gelişmiş kullanımlarıyla çözümler geliştirme üzerine çalışmalar yer almaktadır. Genel olarak deneyimli Excel kullanıcılarını hedefleyen kitabımızda, kurumsal alanda gerekli araçlar ve Excel fonksiyonlarının yanı sıra filtreleme, sıralama ve Pivot tablo gibi konular “veri analizi” olarak ele alınmakta ve geniş olarak işlenmektedir. Tüm konular, uygulamalı olarak örneklerle ve çözümler geliştirilerek anlatılmaktadır.
Kitap, altı ayrı kitaptan olan oluşan Excel kitapları serisinin ikinci kitabıdır. Benzer şekilde finans, istatistik, makrolar ve VBA konularında da ayrı kitaplarımız vardır.
Kitaptaki üniteler:
Bu kitabın içinde zorunlu bilgiler olarak ele alınan belli konuların ardından geniş olarak Excel fonksiyonlarının kullanımları yer almaktadır. Eğer (If), Ve (And), Yada (Or) Ve Diğer Mantıksal Fonksiyonlar, Etopla (Sumif), Çoketopla (Sumifs), Eğersay (Countif) Ve Diğer Eğer’li Fonksiyonlar, Düşeyara (Vlookup), Kaçıncı (Match) , İndis (Index) Ve Diğer Arama Fonksiyonları, Metin (Text) Fonksiyonları, Tarih (Date) Fonksiyonları, matematiksel fonksiyonlar ayrıca dizi (array) fonksiyonları yer alır. Örneğin DÜŞEYARA – VLOOKUP fonksiyonu, yirmi değişik kullanım tekniğiyle ve onlarca farklı uygulamasıyla kitap yer almaktadır.
Veri analizi bölümünde; Sıralama (Sort), Filtreleme, Alt Toplamlar (Subtotals), Pivot Tablolar yer almaktadır. Makrolar bölümünde temel olarak bir makroyu kaydetme ve makrolar aracılığıyla çözümlere yer verilmektedir.
Genel iletişim: 
info@farukcubukcu-bt.com